Мої уроки



Створюємо натюрморт







Інтегрований урок з позакласного читання,  курсу «Я і Україна», «Основи християнської етики» у другому класі
Тема: «Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре…» Вивчення творів В.О.Сухомлинського
Навчальна мета: використовуючи оповідання В.О.Сухомлинського, присвячені магічній силі доброти й чуйності у взаєминах між близькими людьми, розкрити сутність поняття «рід», «родина», «духовні цінності», акцентувати увагу на п’ятій християнській заповіді
Розвивальна мета: розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на поставлені  запитання, визначити головну думку, висловлювати своє ставлення до вчинків героїв
Виховна мета: сприяти вихованню духовних цінностей як складової родинної єдності
Тип уроку: інтегрований урок (читання, «Я і Україна» та «Християнська етика»)
Форма уроку: урок – презентація
Обладнання:  портрет педагога, збірка творів В.О.Сухомлинського, виставка сімейних фото «родинних дерев», мікрофон, «скарбничка духовних цінностей»
Вислови В.О.Сухомлинського:
«Кожен твій крок, кожен твій вчинок – і хороший, і поганий – відгукнеться в материнському і батьківському серці радістю або болем, щастям або стражданням».
«Знай, що людський обов’язок дітей – платити батькам за їхнє піклування про тебе, за їхню безмежну любов і відданість»


                                      Конструктор уроку

                         

Етап уроку                            Діяльність вчителя             Діяльність учнів  
Методи роботи

I Організаційний             створення психологічного    робота з «обличчями
 етап                                   комфорту на уроці                                   настрою»
II Мотиваційний              
етап
Вступна бесіда                   -  Хто зустрічає вас вдома?
-         Назвіть близьких вам людей?       відповіді учнів
-         Яким словом об’єднати
усіх цих людей?
Створення проблемної      Як ви розумієте відповідь                  проведення гри
ситуації                               дівчинки?                                                «Мікрофон»
ІІІ Операційний етап
    уроку
Повідомлення теми уроку
Вступне слово вчителя        Інформація про видатного
                                                педагога В.О.Сухомлинського
Аналіз оповідань                 - Чому на обличчі хворої
                                               мами з’явилася посмішка?
                                              - Любов котрої із дочок, на твою        усні відповіді
                                              думку, була найсильнішою?                  дітей    
-         Хто дасть відповідь на
заголовок оповідання?
-         Чи шанує Ніна свою бабусю?
-         До чого прислухався дідусь?
Робота в групах              Діти з наведеного переліку            Виконання  завдань                                         
                                         робіт виберіть та визначте те,            на картинках                                                      
                                         що ви вмієте робити
Гра                                  Учитель пропонує дібрати
 «Закінчити правило»   відповідну дію
IV Рефлексія                                                                            Виконання вправ
                                                                                                    під музичний
                                                                                                    супровід
V Контроль                    
отриманих знань
Екскурсія до                   - Які статистичні дані по                      Відповіді
фотогалереї                     родинам 2-го класу?                          екскурсовода
родини 2-го класу

Презентація                     - В кожній родині є свої             Представники команд
родинних дерев.             зірочки? Про кого хочете     працюють біля дошки,
Конкурс «А чи               розповісти?                                    інформуючи про
знаєте ви?»                                                                              видатних членів
                                                                                                           родини
Інтерактивна вправа       вчитель надає інструкцію            учні працюють з
«Так чи ні?»                     щодо виконання                           долонями довіри

VI Підведення
підсумків.
Оцінювання
 Бесіда                              Про що говорили на уроці?         відповіді учнів
Інтерактивна
вправа
«Скарбничка духовних                                                           доповнення власних
цінностей»                                                                                скарбничок

VII Домашнє завдання    знайти твори                                    пошукова робота
                                              В.О.Сухомлинського,
                                              присвячені матері,
                                              прочитати їх, зробити
                                              малюнки до творів,
                                              що найбільше сподобались

Урок  позакласного  читання сучасної  дитячої  прози
Тема. Леся Воронина «Прибулець з Країни нямликів.
Мета: ознайомити учнів із сучасною письменницею Л. Ворониною; простежити як письменниця відображає дивовижний і неймовірний світ чоловічків – нямликів; на прикладі героїні розвивати вміння поводити себе в різних життєвих ситуаціях та залишатися добрими, чуйними, ввічливими  людьми; виховувати любов до друзів, знайомих, близьких та рідних.
Тип уроку: КВК
Обладнання: музичне оформлення, кросворд,  ілюстрації – малюнки до повісті, портрет Л. Ворониної, біографія.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної  діяльності школярів. Гра «Вузлики».
ІІІ. Основний зміст уроку
Ви всі завершили роботу над повістю Лесі Ворониної «Прибулець з Країни
нямликів». А перед тим як ми розпочнемо з вами змагання давайте познайомимося з письменницею Лесею Ворониною.
1.Виступ літературознавця.
Учитель. Перевірку вашої готовності до уроку проведемо дуже цікаво – у формі КВК. Для цього поділимося на чотири команди.
Повідомлення вимоги до гри.
 2.Проведення гри КВК. 
1) Розминка. Продовжіть прислів’я про книгу.
а) Книги -  … (ключ до знань).
б) Золото добувають із землі, а  …(знання – з книжок).
 в) З книгою подружися, …( розуму наберися).
 г) Книги читати -  …(усе знати).
 2) Конкурс «Відгадай героя» .
а) «Чоловік, що вистрибнув зі стіни, виглядав зовсім інакше. Вдягнений він був у кумедну курточку й штанці, які точно повторювали квітковий візерунок шпалер. Нахабний коротун завбільшки з коника – стрибунця»  (Буцик з Країни нямликів)
б) «…маленька кругленька жіночка в круглих окулярах»  (Ганна Петрівна
вихователька)
в) «… знову він дражнитиметься і смикатиме за кіски, а сам боягуз і плакса…» ( Сашко Ґудзик)
г) «… раптом біля неї з’явилась невеличка біла хмаринка, на очах хмаринка
почала згущуватися і враз… стояла вона сама.» (дівчинка – двійник Кулька)
3) Конкурс «З якого розділу уривок повісті»
а) Про гномів Олянка чула багато; вони разом із мамою навіть прочитали цілу товстелезну книжку про родину гномів, що жили у підземеллі. Але ті маленькі чоловічки мали довгі бороди, червоні ковпачки на головах і ніколи не усміхалися. Адже вони стерегли підземні скарби і кожного, хто з'являвся у їхніх печерах, вважали злодієм чи грабіжником.
б) Олянка оглянула залу, і їй стало моторошно. Діти й дорослі реготали так, що з очей у них струменіли сльози. Дехто навіть попадав від сміху під крісло і дриґав ногами. А клоуни й далі показували дивовижні фокуси.
в) Звідусіль залунали обурені вигуки нямликів. Вони щільно обступили дівчинку і почали прискіпливо її оглядати. І ти, Юліане, хочеш, ням-ням, сказати, що ця здорованиха не така, як усі інші?! Авжеж! Звідки, ви думаєте, наш Буцик діставав Чарівну Страву? Так-так, оця здорованиха щовівторка приносила йому цю дивовижну їжу, а їли її ми всі.
г) Дмитрик схопив два камінці, присів навпочіпки й почав викрешувати з них іскру. Аж тут у хаті почувся незнайомий голос:  —        Ану, хлопче, відійди-но від печі. А то, бува, наробиш лиха. Ця хата простояла триста років і ще стільки має простояти. А як ти її спалиш, то де я житиму? Посеред хати стояв козак, убраний у полотняну сорочку, жупан і широкі шаровари.
4) Руханка. (Поплещіть в долоні, хто любить манну кашу; підніміть руки вгору ті, хто хоч раз уві сні літав; присіли ті, хто хотів би відвідати Країну нямликів; оберніться навколо себе ті, хто вміє берегти таємниці.)
5). Конкурс «Кросворд герої повісті»
Відгадайте героя твору за його першою літерою

О





Б





Ю





С









С




Г






Т






С









З




Д







Л




К




М





Г




П








6) Конкурс «Ланцюг запитань».
Команди по черзі задають запитання суперникам по сюжету повісті.
7). Конкурс капітанів. 
За ілюстраціями  книги відгадати до якого розділу відноситься малюнок.  
8) Екскурсія до галереї малюнків учнів другого класу «Чарівна Країна нямликів».
9) Зустріч з автором твору. (відео)
10) Гра лото «Сторінками твору».
ІV. Підбиття підсумків КВК. Гра «Мікрофон». Визначення переможців.
V. Домашнє завдання.

Скласти розповідь на тему «Мій улюблений герой повісті-казки».












                                                           Робота в команді






                                                  

                                     

Комментариев нет:

Отправить комментарий